New items
Milion nowych chwil
Akuszerka z Sensburga
Ta druga
Galopem po szczęście
Wyprawa psim zaprzęgiem przez Kamczatkę
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Przyjaciele biblioteki - własnym głosem (relacja II)

8 października 2019 r. Monika Mariotti pól Włoszka pól Polka, aktorka Teatru WARSawy i Teatru Syrena zaprosiła nas na dzień włoski. Zabrała uczestników spotkania do swego rodzinnego miasta Seginalia i opowiedziała o specyfice życia we Włoszech. Dowiedzieliśmy się, że mieszkaniec północy różni się zasadniczo od Włocha z południa, a kiedy zamawiamy kawę to dobrze jest sprecyzować o jaką nam chodzi, bo we Włoszech rozróżniamy około 50 rodzajów kaw. Monika pokazała nam w swojej prezentacji piękne miasta włoskie i podpowiedziała jak podróżować po Włoszech, aby zobaczyć najciekawsze miejsca. Opowieści o Włoszech przeplatane były cudownymi, włoskimi piosenkami w wykonaniu Moniki. Na koniec każdy z uczestników mógł spróbować spaghetti bolognese i poczuć smak włoskiej kuchni.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU.
IMG_8877.jpg

Przyjaciele biblioteki - własnym głosem (relacja)

W poniedziałek 7 października 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z dwoma fantastycznymi dziewczynami, Marleną Pachlą i Moniką Mariotti, które opowiedziały o podróży koleją transsyberyjską do Mongolii. Uczestnicy spotkania dzięki niesamowitym opowieściom i cudownym zdjęciom mogli „przenieść się” do pociągu zmierzającego nad Jezioro Bajkał i poczuć atmosferę kilkudniowej eskapady. Relacja o życiu w Buriacji i Mongolii wzbudziła wśród publiczności wielkie zainteresowanie i wiele pytań. Zdziwienie budziło krajobraz mongolski i tryb życia Mongołów, który niewiele zmienił się od czasów panowania Dżyngis - Chana. Na koniec spotkania Monika Mariotti zagrała na jakuckim instrumencie szamanów – komuzie.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU.
IMG_0046.jpg